16 Şubat 2015 Pazartesi
Cadde'deki Hayalet

İŞTE POPUN YENi YILDIZI EDİS

16.02.2015

‘Yeni Tarkan’, ‘Yeni Murat Boz’ diyorlar ona... Kişisel bir benzerlikten değil, ‘Star olunmaz star doğulur’ tezinin canlı kanıtlarından olduğu için...

Edis’in ‘Benim Ol’ şarkısı hepimizin dilinde, tüm önemli müzik listelerinin zirvesinde... Sesi, dansı, havası, tarzı, fiziği, enerjisi, oyunculuğu, müzisyen kimliği derken tepeden tırnağa herşeyiyle ‘star ışığı’ saçıyor!

Genç kızların yeni sevgilisi Edis, büyük cümleler kurmak istemiyor ama geleceğin en gözde popstarlarından olacağı çok net! Ahdım var ilk konserine kafama ‘Edis’ yazılı bant takıp gideceğim, en büyük fanlarından biriyim!

‘Benim Ol’ şarkısıyla tüm dikkatleri üzerinde toplayan Edis’in single hikayesi nasıl başladı?
Küçüklüğümden beri hayalimdi. İzmir’den geldiğim gibi albüm için bağlantılar kurmaya başladım ama “Sen daha küçüksün” deyip kabul etmediler. Sonra oyunculuk ajansında seçmelere girdim ve dizide oynamaya başladım. Bir yandan müzikle uğraşmaya devam ettim. Bir akşam şimdiki menajerimle karaokede denk geldik. Sahneye çıkıp tüm kozumu oynadım ve “Hemen çalışmaya başlıyoruz” dedi.

Kenan Doğulu, Soner Sarıkabadayı, Ozan Çolakoğlu ulaşılması zor müzik adamları... Nasıl bir araya geldiniz?
Menajerim Şebnem Özberk’in referansıyla oldu, o yolu hazırladı, ben de buluşmalarımda tatlı bir enerji ilettim diye düşünüyorum. Kenan Ağabey şarkılarımı çok beğeNdi. ‘Benim Ol’un prodüktörü Soner Sarıkabadayı ve aranjörü Ozan Ağabey’le ilk görüştüğümüz gün anlaştık.

‘Çok inandığım bir iş yaptım’

Yazdığın onca şarkının arasından çıkış için neden ‘Benim Ol’u seçtin?

Diğerleri de çok güzel ama ‘Benim Ol’ hepimizin en sevdiği şarkıydı. Beni iyi tanıtacak bir başlangıç oldu.
n Şarkı büyük fırtına kopardı, şimdi daha da iyisi bekleniyor. Stres var mı?
Büyük konuşmak istemem ama gelecek şarkılarıma da güveniyorum. İşlerim hem profesyonel, hem hisle gidiyor. Stresim ise şarkı çıkana kadardı, şimdi tadını çıkarıyorum.

‘Müzik dünyası bana sahip çıktı’

‘Yeni Tarkan’, ‘Yeni Murat Boz’ diyorlar sana... Onlardaki star ışığını sende de görmeleri nasıl bir his?
Daha iyisi olamaz, müthiş bir         duygu! Beni ‘kariyer yolu’ açısından     onlara benzetiyorlar. Üç dakikalık     şarkımla yaptığım ilk çıkışta böyle bir şeye layık görülmek, hayatımda alabileceğim en iyi geri dönüş. Umarım onlar kadar başarılı olurum, bu bana sorumluluk yüklüyor.

Sadece müzikseverler değil kıdemli meslektaşların da sana bayılıyor...
Onların bu kadar destek vermesi herkesin başına gelen bir şey değil, bu konuda çok şanslı olduğumu düşünüyorum. Bu onların erdemi aynı zamanda. Yaptığım işin herkesi bir yerden yakaladığını görmek beni çok mutlu ediyor.

‘Asla kibirli olmayacağım!’

İleride büyük bir popstar oldu-    ğunda burnun büyür mü dersin?

Çok kontrollü bir insanım, bu benim uzun zamandır kişilik olarak da hazırlandığım bir şeydi. Hayatım boyunca egolarıma yenik düşmedim. Tabii ki sevilmek insana mutluluk veriyor ama bunu kibire dönüştürmek bana göre değil. İleride daha özgüvenli görünebilirim ama asla kibirli olmayacağım.

‘Beni karşı taraf yönetiyor’ 

Çok  yeni olmana rağmen büyük bir hayran kitlen var. Onlara ne demek istersin?
Her birine saygı duyuyorum ve hepsini çok seviyorum. Sözleri beni motive ediyor, onlar olmasa çalışmaya enerjim olmaz. İşimin demirbaşı onlar...

Hepimizin gözü üzerinde ama seni pek tanımıyoruz. Kendini anlatır mısın biraz?
Sahnede rahatım ama normalde biraz çekingenim. Arkadaş ortamında arka planda durup gözlemlemeyi severim. Derin düşünen bir insanım, hayatı anlamaya, ondan zevk almaya çalışırım, okurum, dinlerim, izlerim.

Nasıl kızlardan etkilenirsin?
Annem baskın karakterli, ona benzer kızlarla birlikte olduğum için genelde karşı taraf beni yönetiyor, ilişkilerde toparlanan taraf oluyorum. 

‘Samimiyetimi iyi gösteriyorum’

Her gün çıkan bir sürü yeni ismin arasından seni böylesine sıyıran farklar ne?
Beş yaşından beri hayalini kurduğum ve çok inandığım bir şey yaptım. İşimden zevk aldığımı iyi gösterdiğime, samimiyetimi karşı tarafa iyi geçirdiğime inanıyorum. Yoksa herkes güzel şarkı yapabilir, dinleyiciyle iletişimin başka bir şey olduğunu düşünüyorum.

Seni dans ederken izleyince takkem uçtu, çok iyisin! Ne zamandır dans ediyorsun?
Ritim ve müziğe iyi eşlik ediyorum,
lisedeyken birçok farklı dans yaptım, okulumu yurt dışında temsil ettim. Yoğun şekilde ders alarak daha da geliştirmeye çalışıyorum.