29 Haziran 2012 Cuma
Ali Eyüboğlu
Ali Eyüboğlu aeyuboglu@milliyet.com.tr
Alice

Kaan Yakuphan’la Şebnem boşandı

24.11.2008

tv8’ün ünlü haber spikeri Kaan Yakuphan ile sunucu ve oyuncu Şebnem Arda’nın 12 yıl süren evliliği, önceki hafta tek celsede bitti.
12 yıldır sorunsuz süren mutlu evlilikleri ve bu evliliklerinden 11 yaşında Arda ile 4 yaşında Eda adında birer çocuk sahibi olan çiftin “şiddetli geçimsizlik” gerekçesiyle açtıkları boşanma davası önceki gün sonuçlandı.
Kaan Yakuphan ile Şebnem Arda’nın boşanmanın hangi koşullarda gerçekleşeceğine ilişkin yaptıkları mahkeme tarafından da kabul görünce, 12 yıl önce başlayan evlilik sona erdi.
Çocukları Arda ile Eda’nın velayeti anneleri Şebnem Arda’da kaldı.
Aralarında yaptıkları protokol gereği çocuklarının eğitim ve bakımı için eski eşine her ay birkaç bin YTL nafaka ödeyecek olan Kaan Yakuphan, 12 yıldır yaşadığı evden sadece kıyafetlerini alıp çıktı.
Yıllardır çocuklarıyla daha yakından ilgilenebilmek adına kameralar ve ekranlardan uzak bir hayat süren Şebnem Arda da, sunuculuk ve oyunculuğa dönüş için arayışlara başladı.


Devletten hayır yok sana şansını Flash TV’de ara!
Flash TV’de hafta içi her gün saat 11.30’dan itibaren canlı yayınlanan “İş Peşinde” adlı bir program var.
Yalçın Çakır’ın hazırlayıp sunduğu programda iş arayanlarla, çalıştıracak eleman arayanlar aynı platformda buluşuyor.
Az da olsa birileri bu sayede iş buluyor.
“İş Peşinde”, iktidarından muhalefetine Türkiye’de siyaset yapan herkesin mutlaka izlemesi gereken bir program...
“İş Peşinde” programına işçi bulmak için gelen işverenler, iş arayanlar değişiyor, ama ortaya çıkan görüntü değişmiyor...
Program bir bakıma Türkiye’nin iş röntgeni gibi...
Her şey apaçık ortada...
Okumayan ya da okutulmayan eğitimsiz binlerce işsiz insan...
Hiçbirinin kolunda “altın bilezik” yok...
O nedenle hiçbiri “kalifiye eleman” statüsünde değil.
Hepsi “Ne iş olsa yaparım” diyenlerden...
“İş Peşinde” Türkiye’de nasıl bir işsizler ordusu olduğunu, bu orduya her geçen gün binlerce insanın nasıl katıldığını gözler önüne sermiyor...
Program, aylarca işsiz ve ekmeksiz kalmanın beraberinde getirdiği dramları da ekrana yansıtıyor. İzlerken insanın yüreği parçalanıyor.
Polisler haline acıdı ama...
İşte size çarpıcı bir örnek:
Doğup büyüdüğü Şırnak’ta geçimini sağlayamadığı için “Taşı toprağı altın” diye İstanbul’a gelen 30’lu yaşlarda genç bir adam canlı yayında, dramını anlatıyor:
“Şırnak’ta iş yok. Ya dağa çıkacaktım ya da iş bulabileceğim bir yere gidecektim. Ben de İstanbul’a geldim. Evliyim. 3 yaşında bir kızım var. Çalıştığım iş yeri kapandı. Aylardır işsizim. Kiramı ödeyemediğim için ev sahibi bizi tahliye edip, sokağa attı. Yardımsever bir aile eşime ve kızıma kucak açtı. Evleri müsait olmadığı için ben mecburen sokaklarda yatıyorum. İş bulamıyorum. Kızım hasta, param yok ki onu doktora götürüp ilaç alayım. Böyle yaşamaktansa hayatıma son vereyim istedim. Polisler beni kurtarıp, karakola götürdü. Üç gündür yemek yemediğim için açlıktan nefesim kokuyordu. Allah razı olsun, bana yemek yedirdiler. Beni önce Kaymakamlığa, ardından Valiliğe götüren polisler, devletin yapacak bir şeyi olmadığını görünce, ‘Flash TV’deki programa çık, belki iş bulursun’ diye beni buraya getirdiler.”
Gel de şimdi Reha Muhtar gibi “Nerede bu devlet?” diye isyan etme...

Özcan Deniz için DENİZ bitmeden...
Özcan Deniz’le Meltem Cumbul’un başrolünü paylaştığı “Aşk Yakar” dizisinin günü ve saati değişti, ama kötü kaderi değişmedi.
Dizi istenen reytingi bir türlü yakalayamadı.
Kanaatim o ki, “Aşk Yakar” için yolu sonu göründü. Özcan Deniz gibi önce “Asmalı Konak”, ardından “Haziran Gecesi”yle bir dönem dizileriyle ekranlarda fırtınalar estiren bir yıldız için hiç de iyi bir durum değil bu.
“Kader” dizisinden sonra “Aşk Yakar”ı da iyi iş yapmayan Deniz için acaba deniz bitiyor mu? Özcan Deniz, kendisi için deniz bitmeden, çuvaldızı yapımcılara, televizyonlara ve senaristlere, ama iğneyi de kendine batırmalı.
Ancak Deniz, “Yıldızım sönmeden ne kazanırsam kârdır” diyorsa o başka.