22 Şubat 2012 Çarşamba
Ali Eyüboğlu
Ali Eyüboğlu aeyuboglu@milliyet.com.tr
Alice

‘Çıplaklar Oteli’ nasıl ‘yalan’ oldu?

21.06.2010

Eğri oturup, doğrusunu söylemek gerekirse Muğla’nın Datça ilçesinde Türkiye’nin ilk ‘Çıplaklar Oteli’ açılacağı haberleri çıktığında inanamamıştım buna. Böyle bir girişime karşı olduğumdan değil; bu devirde ‘Çıplaklar Oteli’nin ruhsat almasının zor, hatta imkansız olduğunu düşündüğüm için inanmamıştım. Nitekim öngörümde haklı çıktım. ‘Çıplaklar Oteli’nin açılışı ‘yalan’ oldu. Çünkü, Datça’ya 14 kilometre uzaklıkta, 175 yatak kapasiteli Adaburnu Gölmar Tesisleri, ruhsatı olmadığı için belediye tarafından mühürlendi.
Gerekçe de şu: “Tesisin otel bölümünde projeye aykırı çalışmalar söz konusu.” Otel mühürlü. Ama tesisin restoran, havuz ve aquapark’ı açık, zira oranın ruhsatı ayrı. Otelin mühürlenmesinden sonra basın mensuplarına dert yanan Adaburnu Gölmar Tesisleri’nin yetkilisi Gürdal Yüce’nin söyledikleri de şu: “Otelimiz kapandı, müşterilerimiz kaçtı. ‘Çıplaklar Oteli’ konseptini değiştirebilseydik güzel olacaktı. 2 bin 700 rezervasyon iptal oldu. ‘Çıplaklar Oteli’ işi bizim için bitmiştir.”Bu tesisin yatırımcıları ve yöneticilerinin hangi ülkede yaşadıklarını çok merak ediyorum.
Daha ruhsat almadan, “Türkiye’nin ilk çıplaklar otelini açıyoruz” diye davul zurnayla duyurursan olacağı bu! Gelir iki zabıta, “Gözünün üstünde kaşın var” der, basar mühürü. Bu ülkede, dizilerdeki öpüşmeye bile tahammül edemeyenlerin iktidar olduğundan haberiniz yok mu? “Orada sunulan hayatlar, topluma kötü örnek oluyor” diyerek magazin programlarını (gerçi onların bir kısmı da işin suyunu çıkarmıştı) bir günde aforoz edenler, ‘Çıplaklar Oteli’ne ruhsat verir mi? Böyle bir devirde ‘Çıplaklar Oteli’ açmaya kalkarsan, böyle ‘çıplak’ kalırsın işte!

Yeni gözdem Seda Akgül
Başlığa bakıp, ironi yaptığımı, dalga geçtiğimi falan zannetmeyin, gayet ciddiyim. tv8’de şimdiye kadar spikerlik, turizmden AB’ye kadar birçok programın hazırlayıcısı ve sunuculuğu görevlerinde bulunan Seda Akgül, sonunda tam kendine göre bir iş buldu.
Akgül, hafta sonları tv8’de 1.5 saatlik ‘Erken Baskı’ adlı canlı bir program sunmaya başladı. Hacettepe Üniversitesi mezunu olan ve üç dil bilen Akgül, klasik bir sunucu değil.
Rol yapmıyor, kendi gibi davranıyor.
Sanki kameralar karşısında, canlı yayında değil de, evine misafirliğe gelenlere gazeteleri okuyup içinden gelenleri söylüyor. O denli sıcak, komplekssiz ve samimi.
Seda Akgül de benim gibi, dilinin kemiği yok yani...
Galiba o yüzden bu denli sevdim Seda Akgül’ü.

‘Günün bombası’ Berhan Şimşek’ten
 CHP İstanbul İl Başkanlığı’na getirilen oyuncu Berhan Şimşek, İlçe Başkanları’nı Büyük Kulüp’teki yemekli toplantıda ağırladı.
Bu yüzden eleştirilen Şimşek, ertesi gün, “Varoşlara ineceğiz” dedi.