21 Nisan 2011 Perşembe
Cadde'deki Hayalet

ARDA GALATASARAY FORMASINA KÜFÜR ETMiŞMiŞ!

20.04.2011

Hayatını Türk Milli Takımı’na hizmet ederek geçiren futbolcu, formasına saygısızlık etmez

Arda Turan bütün hayatını Galatasaray’a ve Türk Milli Takımı’na hizmet ederek geçirmekte olan yıldız bir futbolcu. Koyu bir Galatasaray taraftarı olarak onun Galatasaray formasına saygısızlık etmeyeceğinden ve ettirmeyeceğinden adım gibi eminim.
Galatasaray’ın Temmuz 2010’daki yaz kampında çekilmiş; Arda Turan, Ayhan Akman ve Adnan Sezgin arasında geçen forma muhabbeti ne hikmetse dokuz ay sonra basına sızdırılıyor ve geçen pazar bir spor programında yayınlanıyor. Arda Turan beğenmediği ‘pembe forma’ hakkında küfürlü konuştuğu için, Galatasaray formasına saygısızlık etmekle, formayı aşağılamakla ve dalga geçmekle itham ediliyor! Yapılan diyaloğa “Seviyesiz” deniyor, memleketimde herkes kendi arasında laflarken ‘asilzade Türkçesi’yle konuşur ya ondan garipsendi herhalde!

Saygısızlık etmez, ettirmez!

Arda Turan bütün hayatını Galatasaray’a ve Türk Milli Takımı’na hizmet ederek geçiren yıldız bir futbolcu. Türkiye’nin gurur kaynağı. Koyu bir Galatasaraylı olarak onun Galatasaray formasına saygısızlık etmeyeceğin- den ve ettirmeyeceğinden adım gibi eminim. Velakin bu turuncu, mor ve pembe formalar hakikaten sıktı. Ben ve benim gibi tonla taraftar da beğenmiyor. Birçoğumuzun arasında aynı muhabbetler dönüyor bu konuda. Arda’nın da klasik sarı kırmızılı formayı taşımak istemesi ve bu ‘kız çocuğu’ renklerini beğenmemesi gayet normal. Videonun fonuna dramatik bir olay yaşanıyormuş gibi hüzünlü bir müzik koyarak, Arda’ya bunca yıldır ter akıttığı, emek verdiği formaya terbiyesizlik yapıyormuş imajı vererek, bunu “Arda’nın GS formasına küfürü” diye lanse ederek kimse hiçbir yere varamaz, güneş balçıkla sıvanmaz.

'KOLPA' YAPMAAA!

Bu kadarını da yapma, bu derece iyi olma yahu! Cumartesi gecesi gittiğim 'Kolpa' konserini adeta iki kere yaşadım. Zira o kadar etkilenmişim ki o gece rüyamda bir kere daha izledim konseri! Barış Yurtçu, Bora Yeter, Cenk Taner Sönmez ve Samuray Gökçe’den oluşan Kolpa tam anlamıyla efsaneydi!
Uzun zamandır bu kadar coşturan bir grup ve kalabalık görmemiştim. Jolly Joker Balans’ın kapısından taşıyordu insanlar. Sevilen Türkçe ve yabancı şarkıları kendi tarzlarıyla öyle bir yorumluyorlar ki anlatması çok zor, yaşamak gerekli! Müziklerinin gücüyle kendinden geçiriyorlar dinleyen herkesi. Zaten yaptıkları cover şarkılarla dev bir hayran kitlesi edindiler.
Peki ya kendilerine ait yeni single şarkıları 'Son Nefesim'in muhteşemliğine kaç puan?! Gece gündüz dinlesem doyamıyorum bu ara. “Hangi birini yeneyim dibi mi, sonu mu, mutsuzluğu mu, olan oldu geri dönemem, bir rüzgar eser de ürperirsen sebebi son nefesim” sözlerinden etkilenmeyecek adam ruhunu kaybetmiştir ancak. İnternette tıklanma rekoru kırmalarına şaşmamak lazım. Bundan sonraki Kolpa konserlerinde hayalet gördüğünü sananlar tırsmasın, o benim!

Hayalet’ten Seçmeler!

* Ha Türkiye’deki Nihat Doğan realitesinin önünde durmuşsun, ha tsunaminin önünde durmuşsun. Nasıl ki tsunamiye karşı gelinmezse Nihat Doğan realitesinin de önüne kimse geçemez.
Nihat Doğan

* Kadınların en büyük düşmanı kadınlardır. Kadının kadına yaptığını akrep akrebe yapmaz.
Erman Toroğlu